Obezita zvierat začína byť vážnou témou.Už dávno to nie je len o výzore a kondícii.Sú to až aj seriózne zdravotné riziká,cukrovka,endokrinologické poruchy,preťažovanie kĺbov a chrbtice.Naozaj chceme zájsť až tak ďaleko?Úprimne veríme,že nie.Len nemáme systém a psie oči na nás zaberajú.Tým,že zvieratá nevedia rozprávať,majú extrémnu schopnosť odčítavať z reči tela a tak nás majú v „hrsti“ a my sme si to ani nevšimli.Prosí Váš chlpáčik úpenlivo pri stole a Vy mu dáte čo len odrobinku z Vášho jedla?Už to Obezita zvierat začína byť vážnou témou.Už dávno je pre neho signál-„ked budem otravný a pri stole gúľať očami,vyskakovať na kolená,vždy mi niečo daju“ -a tak si pestuje vytrvalosť a Vy vždy poľavíte.

Ako nato:

1.žiadne krmenie mimo jeho misky a priestoru.

2.Žiadny očný kontakt s ním,ked papáte Vy.

3.Každý v domácnosti musí dodržovať pravidlá a ten,kto podvádza,ked je so zvieraťom sám,bude odhalený,lebo zvieratko sa vždy k nemu priplichtí v nádeji na pamlsok.

4.Jedlo len za zásluhy-sadni,zostan a tak dostaneš misku so svojim jedlom.

5.Jedlo vážime a podávame len doporučované množstvo-na každom originálom vreci krmiva je doporučené dávkovanie,samozrejme,ak má Vaše zvieratko napríklad 1O kg a malo by mať 7kg,tak v tabuľke pozeráme dávku na 7kg!!

6.Aj pamlsky sú kalorie,ked dám pamlsok,odoberiem z iného jedla.

7.Samozrejme žiadne sladkosti,naše lakôtky..

8.Vydržte toto dodržiavať 3 týždne a zvyknete si všetci,Vy prestanete mať výčitky svedomia,miláčik prestane žobrať a vyjednávať a pomaličky sa mu objaví aj driek,bude pohyblivejší a akčnejší  a samozrejme zdravší.

Na záver malé povzbudenie-máte to v rukách doslova len Vy,miláčik nejde potajomky do Tesca ani na benzínku,ako to robíme pri diete často my-ľudia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *